Variabilní aplikace kejdy s cisternami VAIA

Italská kvalita pro Váš podnik

Variabilní aplikace kejdy s cisternami VAIA
autor: Editor 2 publikováno: 6.3.2023

Hnojení kejdou nebo digestátem je v posledních letech velmi oblíbeným prvkem všech evropských zemědělců. Cisterny a aplikátory VAIA od italského výrobce nabízí možnosti, jak tento druh hnojení povznést o level výše. Dlouholeté zkušenosti italského výrobce cisteren a aplikátorů VAIA zaručují vysoké pracovní výkony s ideálním dávkovacím poměrem dle předpisových a aplikačních map. Vzhledem k široké a specializované nabídce příplatkové výbavy cisteren VAIA chystáme online konfigurátor. Který Vám při výběru usnadní práci a ušetří výsledné náklady.

Aplikace tekutých statkových hnojiv je často diskutovaným tématem. Zejména v současné době, kdy se cena minerálních hnojiv podstatně zvýšila, je určitě vhodné se zamyslet nad tím, jak tato hnojiva využít efektivně a s malými ztrátami dusíku. Řešením je využití výkonných cisteren s aplikátory, zapravujícími kejdu či digestát, nebo fugát do půdy. Variabilní aplikace posunuje nežádoucí odpadní suroviny jako je kejda nebo digestát do pozice kvalitních statkových hnojiv. Zdokonalená technika aplikace zvyšuje výsledný aplikovaný poměr dusíku do půdy. S velmi přesným měřením obsahu živit se cisterny VAIA posouvají na první příčky na světovém trhu.

Pro správné fungování variabilní dávky je nejdřív zapotřebí udělat tzv. předpisovou mapu. Prvním způsobem je použití výnosových map. To je však podmíněno délkou sběru dat, která je alespoň 6 let zpětně, aby data byla relevantní. Druhý způsob je tvorba předpisových map dle výnosového potenciálu. Základním zdrojem dat pro vymezení zón jsou satelitní snímky z průběhu vegetačního období za posledních několik let. Tvorba předpisové mapy, je tímto způsobem alternativou k výnosovým mapám v případě jejich nedostupnosti.

Široká nabídka aplikátorů VAIA

Italská společnost VAIA nabízí profesionální aplikátory pro intenzivní používání a dosažení nejlepších výsledků. VAIA nabízí hned několik aplikátorů kejdy tak, aby uspokojili i ty nejnáročnější zákazníky. Dělení začíná od travních aplikátorů po aplikátory do orné půdy. Ty dále členíme dle způsobu zapravení nebo aplikace hmoty.

Rozšířenější možností výbavy cistener VAIA jsou aplikátory do orné půdy. Mezi ty se řadí hadicové, radličkové nebo diskové injektory. Dále je možné aplikátory vybavit zapravovací sekcí nebo pěchovacími válci. Všechna tato řešení záleží za požadavcích zákazníka.

Společnost VAIA nabízí jak svoje vlastní aplikátory, tak i agregované aplikátory světových značek jako jsou Bomech nebo Vogelsang.

>>Více informací o cisternách VAIA<<

Výkonná čerpací systém s nasávacím ramenem

U cisteren VAIA máte variabilní možnost výběru z několika čerpadel a vývěv od různých výrobců s rozdílnými výkonostmi. Cisterny je možné vybavit čerpadlem nebo vývěvou o sacím výkonu od 4000 do 26000 litrů za minutu. Čerpadla jsou schopna zároveň kejdu či jiné tekuté látky v nádrži míchat. Což má za příčinu, že se po přejezdu eliminuje sedlině tuhých látek v nádrži cisterny a obsah je pak snad aplikovatelný. Navíc díky preciznímu promíchání nedochází k ucpávání aplikátoru.

Sací rameno slouží k naplnění cisterny, kterou traktor táhne a je připojeno k výkonným čerpadlům. Řada automatických funkcí zajišťuje ovládání systému a usnadňuje práci řidiči. Čerpadlo se automaticky zastaví, jakmile je cisterna plná. Další funkce může zajistit, že se automaticky aktivuje čerpadlo, když je sací rameno v pracovní poloze. Sací ramena jsou namontována tak, aby nebránila výhledu řidiče a co nejlépe splňovala podmínky na bezpečnost silničního provozu.

Moderní ovládání přes ISOBUS monitor

Ovládání cisteren VAIA funguje přes ISOBUS terminál, který je umístěn v kabině traktoru. Je možné zobrazit a řídit všechny funkce cisterny a aplikátoru. To zvyšuje komfort a zlepšuje správu dat, která je možné jednoduše přenést z kabiny stroje do počítače na farmě a do kartotéky pole, na které byla kejda aplikována.

Díky tomu, že jsou všechny provozní funkce zobrazovány na monitoru v kabině, se může řidič plně soustředit na řízení traktoru.

ISOBUS terminál také řídí variabilní dávkování a měří a kontroluje poměř živin v aplikované látce.

>>Více informací o cisternách VAIA<<

Rozmanité možností závěsů

Pokud začneme zadními závěsy pro upevnění aplikátoru, je možné volit mezi tří a čtyřbodovým provedením. Čtyřbodový závěs zabezpečí lepší kopírování připojeného apikátoru a zabezpečí jeho kvalitní aplikaci kejdy ve větších hloubkách. Proto se tato volba zadního závěsu hodí více pro náročnější aplikátory s požadavky na hloubkovou aplikaci. Pro travní nebo hadicové aplikátory postačí klasický tříbodový závěs. Cisterny VAIA jsou vybaveny výkonnými hydraulickými válci, které se bezproblému postarají o pohyb aplikátoru.

Dále je na výběr mezi předním okem k připojení k tažnému vozidlu. Je možné volit mezi oky s několika průměry, dle požadavků zákazníka, jaký stroj k cisternám bude využívat a zda bude využívat zadní závěs, agro hák nebo závěs typu K80. Oje jsou odpruženy mechanicky nebo hydraulicky.

Robustní, pokrokové a propracované řešení

Provedení cisteren VAIA je velmi robustní s využitím kvalitních materiálů. Nádrže jsou z pravidla v pozinkované. Profesionální propracované cisterny zaručují dlouholetou bezporuchovost, tuhost a snadnou minimální údržbu. Nemusíte mít strach ani při hloubkové aplikaci kejdy, kdy cisterna s aplikátorem trpí nejvíce - cisterny VAIA jsou na tento typ operací přímo konstruovány.

Tomu napomáhají i široké flotační pneumatiky, které se postarají o stabilitu stroje a minimální utužení půdy. I zde máte možnost velkého výběru. Největší používaná pneumatika je od výrobce Michelin o rozměru 710/50 R26.5.

>>Více informací o cisternách VAIA<<

PROČ ŘEŠIT KOUPI PŘES BISO?

  • Dlouholeté zkušenosti s dovozem strojů
  • Stabilní síť důvěryhodných partnerů v zahraničí
  • Zajímavé cenové nabídky
  • Velké skladové zásoby z trhů jako Německo a Rakousko
  • Nabídka možností dopravy včetně nadměrných nákladů
  • Pomoc s financováním a proplacením stroje
  • Poradenství při přihlášení stroje
  • Servisdodávka náhradní díly
  • Zaškolení posádky, zajištění katalogů ND a manuálů
  • Pomoc s prodejem Vašeho starého stroje

Máte zájem o cenovou nabídku cisteren VAIA nebo třeba jiný model? Neváhejte nás kontaktovat!

Václav Štursa ml.
kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu

 

Zaujímavé produkty v našej ponuke od značky Vaia:

ROBUSTNÉ CISTERNY A NÁVESY VAIA S TRADÍCIOU
Na jeseň roku 2022 sme navštívili nášho dodávateľa rodinnú spoločnosť Vaia aby sme prebrali nové technické riešenia, nabrali nové skúsenosti a prebrali spoločný postup na trhu.

Kompletní nabídka zde.

KOMPLETNÍ NABÍDKA
Návěsy - 1 až 4 nápravy
Cisterny - 1 až 4 nápravy
Dumpery stavební - 2 nápravy

Kompletní nabídka zde.


Jednoosý návěs VAIA MR45
Celková povolená hmotnosť 6 000 kg | Kapacita 2,90 m³ | 1 náprava. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Jednoosý návěs VAIA MR50
Celková povolená hmotnosť 14 000 kg | Kapacita 10,20 až 19,50 m³ podľa nadstavieb | 1 náprava. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Tandemový návěs VAIA NL120
Celková povolená hmotnosť 22 000 kg | Kapacita 14,50 až 31,60 m³ podľa nadstavieb | 2 nápravy. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Tandemový návěs VAIA NL160
Celková povolená hmotnosť 22 000 kg | Kapacita 15,90 až 34,50 m³ podľa nadstavieb | 2 nápravy. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Tridem návěs VAIA NL27
Celková povolená hmotnosť 31 000 kg | Kapacita 18,20 až 39,50 m³ podľa nadstavieb | 3 nápravy. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Zemědělská cisterna VAIA MB50 jednoosá 5 200l
Celková povolená hmotnosť 6 000 kg | Kapacita 5 200l | 1 náprava. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Zemědělská cisterna VAIA MB100 jednoosá 10 000l
Celková povolená hmotnosť 14 000 kg | Kapacita 10 000l | 1 náprava. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Zemědělská cisterna VAIA MB120 jednoosá 12 800l
Celková povolená hmotnosť 14 000 kg | Kapacita 12 800l | 1 náprava. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Zemědělská cisterna VAIA MB340 tandem 34 400l
Celková povolená hmotnosť 31 000 kg | Kapacita 34 400l | 2 nápravy. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.


Zemědělská cisterna VAIA MB200 tridem 20 150l
Celková povolená hmotnosť 31 000 kg | Kapacita 20 150l | 3 nápravy. Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračování zde.

Soubory ke stažení

*.pdf ; 4.2 MB